O mnie

Kim jestem

Jestem specjalistą otorynolaryngologiem, chirurgiem głowy i szyi.

Prowadzę od 13 lat swój prywatny gabinet laryngologiczny (rafalchmielewski.pl), przyjmuję ambulatoryjnie na NFZ, operuję prywatnie oraz na NFZ w Klinice Otolaryngologii WIML w Warszawie. Z tej perspektywy widzę, że najwięcej radości sprawia mi praca w moim własnym gabinecie. Moim Pacjentom najwydajniej i najbardziej kompleksowo jestem w stanie pomóc, kiedy mam całkowity wpływ na to jak to robię.

Co jest moją pasją

Pasjonuje mnie temat wizerunku specjalistów z branży medycznej w internecie (lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i innych). Buduję swoją markę osobistą oraz pomagam innym przejść na pracę, w której sami określają miejsce, czas i sposób działania dla dobra swoich Pacjentów.

Przedstawię Wam w formie bloga etapy mojego samodzielnego budowania tego wizerunku. Pokażę jak staram się zyskać rozpoznawalności jako specjalista w branży medycznej. Nauczę Was docierania do Pacjentów, którzy Was potrzebują, a którzy o waszej pracy nie wiedzą, albo wiedzą niewiele. Bez angażowania agencji marketingowej, w oparciu o wiedzą zdobywaną na bieżąco, będę ten teren zagospodarowywał. Jeśli znajdziecie w moich metodach i zmaganiach coś dla siebie i uda Wam się dołożyć cegiełkę do budowy „swojej kliniki”, będzie to dla mnie największa radość.

Zapraszam do współpracy

Bardzo też Was proszę o aktywną dyskusję i komentowanie moich wpisów. Będzie stanowiło to pożytek dla wszystkich „medicofreelancerów” w ciągle zmieniającym się medycznym i internetowym świecie.

Jeśli tematy, które poruszam stanowią dla Was wartość i chcecie być powiadamiani o każdym nowym wpisie na moim blogu, skorzystajcie z formularza zapisu na mój Newsletter. Obiecuję, że wiadomości do Was przeze mnie wysyłane będą tylko wartościowe, zero spamu 😉 i że nie udostępnię Waszych adresów nikomu bez Waszej zgody.

Skąd ten blog i dla kogo

Czas epidemii koronawirusa zweryfikował pracę całego systemu ochrony zdrowia w Polsce – szpitali publicznych i niepublicznych, przychodni POZ i specjalistycznych oraz pojedynczych gabinetów lekarskich. Pokazał, że system, który do tej pory jeszcze działał dzięki dużemu zaangażowaniu całego personalu medycznego, obecnie chwieje się w posadach. Placówki publiczne i prywatne, które nie są właściwie zarządzane zdecydowanie gorzej zniosły epidemię. Obecnie grozi im zamknięcie, zwalnianie personelu, a w najlepszym wypadku znaczny spadek prestiżu budowanego od wielu lat.

Znam duże grono wspaniałych fachowców medycznych – lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, rejestratorek medycznych, asystentek i innych, którzy przychodzą codziennie do pracy z obawą o swój los i pracę następnego dnia. W szpitalach coraz częściej wprowadzane oszczędności przez niewykwalifikowany management powodują chaos. Często zmuszają pracowników do pracy poza zakresem ich kompetencji i wbrew prawu. W klinikach i gabinetach prywatnych wiele osób pracujących na etatach została zmuszona do przejścia na własną działalność gospodarczą. Celem jest poszukiwanie oszczędności na świadczeniach pracowniczych, często z redukcją pensji i brakiem pewności stałego zatrudnienia.

Powyższa sytuacja skłoniła mnie do rozpoczęcia pracy nad blogiem, który teraz czytasz.
Zabiorę Cię w podróż po mojej ścieżce budowania wizerunku osobistego w branży. Przedstawię moją obecną pozycję jako lekarza i jako gabinetu lekarskiego laryngologicznego. Powiem co udało mi się znaleźć na mój temat w internecie i jak „wypadam” na tle osób, które pracują w moim ekosystemie. W oparciu o wiedzę i zaufanie, pokażę moje działania budowania wizerunku i przyciągania tymi atutami Pacjentów do gabinetu.

Treści tu opisywane kieruję przede wszystkim do całego personelu medycznego. Uważam jednak, że wiele osób z grona specjalistów, wolnych zawodów, freelancerów i przedsiębiorczych wolnomyślicieli może podążać przecieraną przez mnie drogą. Nie bójcie się, budujcie swoją markę osobistą, pracujcie „u siebie”, nie u kogoś. Oprzyjcie wasze kliniki na waszych zasadach, bo Wy najlepiej wiecie czego potrzebują wasi Pacjenci. Współpracujcie z pozytywnymi osobami z waszej dziedziny. Zbudujcie swoje kliniki, rozwijajcie je i dzielcie się waszymi sukcesami i porażkami. Forum tego bloga oraz strona Facebooka Zbuduj Swoją Klinikę to są wasze bezpieczne przystanie w sieci 😉

Zachęcam Was do

  1. komentowania moich działań i konstruktywnego feedbacku
  2. naśladowania wybranych lub wszystkich działań, które sprawdziły się u mnie

 
Nie daję gwarancji, że wszytko co robię sprawdzi się u Ciebie, ale oferuję swoją pomoc i wsparcie w budowaniu Twojej Kliniki.
 

Z medycznym pozdrowieniem,
Rafał Chmielewski
rafal@zbudujsowjaklinike.pl